Nejčastější dotazy

Pro koho je určeno prádlo značky KidDream?

Prádlo zn. KidDream je prioritně určeno dětem, které se snaží v noci nepomočit, dodržují striktně enuretický režim, ale občas se „nepodaří“. V takovýchto případech pomáhá naše prádlo zvládnout ranní situaci. Hlavní myšlenka prádla zn.KidDream: Když mám toto prádlo na sobě, neznamená, že se mohu pomočovat, ale když udělám všechno pro to, aby se to nestalo, a přesto mi něco unikne, prádlo mi pomůže situaci zvládnout.

Jak postupovat při výběru velikosti prádla značky KidDream?

Pro určení správné velikosti se řiďte rozměry uvedenými ve velikostní tabulce uvedené na našich stránkách www.kiddream.cz Je pro chlapce i pro děvčata. Uvedený věk je pouze orientační. Důležité jsou rozměry uvedené ve velikostní tabulce. Doporučuji dítěti změřit (obvod pasu, obvod boků) a potom vybrat správnou velikost. Velikost uvedená dle věku je v našem obchodě současně objednávkovou velikostí.

Je vaše prádlo vybaveno vrstvou odvádějící vlhkost od pokožky nebo zůstává dítě v mokrém?

Než jsme začali s výrobou, prostudovali jsme spoustu materiálů o enuréze i spoustu názorů urologů a nefrologů. Spolupracovali jsme s maminkami, jejichž děti byly v péči těchto odborných lékařů. Při výrobě prádla ctíme hlavní zásadu všech odborných lékařů: „Děti mají cítit, že se pomočily“. Proto u našeho prádla nenajdete materiál k odvádění vlhkosti od pokožky, děti zůstávají v mokrém, aby se cítily nepohodlně a bojovaly za každou suchou noc.

Kolik dětí trpí inkontinencí či nočním pomočováním (enurézou)?

Dle dostupných statistik se primární noční enuréza vyskytuje asi u 15-20% pětiletých, 10% sedmiletých, 3% dvanáctiletých dětí. Co je absolutní tabu, o kterém se nikde a nikdy nemluví, to je 1% dětí ve věku 14-15 let. Enuréza více trápí chlapce než dívky a to v poměru 2:1. O skutečné enuréze se hovoří až u dětí od pěti let.

Jak rodiče zjistí, kolik jejich dítě vymočí a zda pro něj bude prádlo zn. KidDream vhodné?

Zde pomůže pitná a mikční karta, bližší informace získají rodiče u pediatra, případně u urologa či nefrologa. Na základě výsledků se také mohou rozhodnout, zda pro své dítě naše prádlo pořídí, zda je pro něj vhodné a dostačující.

Jak dlouho vydrží savost materiálu?

Prádlo zn. KidDream vydrží opakované praní bez ztráty kvality. Je pravdou, že schne o něco déle než klasické prádlo, ale když jsme stáli před volbou mezi rychlejším sušením a vyšší savostí materiálu, volili jsme vyšší savost.

Pokud zvolím nevhodnou velikost a prádlo je dítěti velké nebo malé, jak mám postupovat?

Výměnu zboží v jednotlivých velikostech neprovádíme, z důvodu rozdílných cen. Využijte možnosti odstoupení od kupní smlouvy (vracené zboží nesmí být použité, poškozené, nesmí být ani vyprané) a objednání nového zboží.

Vyrábíte podobné prádlo i pro dospělé?

Prádlo zn. KidDream vyrábíme pro děti do 13 let (viz. velikostní tabulka na našem E-shopu). Pro dospělé jedince prádlo nevyrábíme.

Je vaše prádlo vhodné pro děti, které se pomočují při odpolednímu spánku v MŠ?

Vzhledem k vyššímu přísunu tekutin před odpoledním spánkem (polévka, nápoj, kompot apod.) jsou do MŠ více využívány bermudy, protože mají větší plochu savé vrstvy.

Na stránkách uvádíte, že děti musí dodržovat enuretický režim. Je to nutné?

Ano, je to nutné. Prádlo zn. KidDream zadrží (dle velikosti) až 200ml moči, ale to je skutečně horní hranice. Je prioritně určeno dětem, které se hodně snaží se v noci nepomočit, ale občas se „nepodaří“. V žádném případě nenahrazuje klasické jednorázové plenky, které zadrží více tekutiny (mění tekutinu na gel). Prádlo je vybaveno savou vrstvou, ale pokud se ještě dítě pomočuje vícekrát za noc, může se stát, že savá vrstva nebude dostačovat. Aby savá vrstva zvládla pomočení dětí, je nezbytné minimalizovat tvorbu moči v noci; a to striktním dodržováním enuretického režimu (rady a tipy najdete na internetu i v odkazech na našich internetových stránkách).

Synovi je 10 let a na noc mu dávám stále jednorázové pleny. Vzhledem k tomu, že by rád jel s třídou na lyžařský výcvik, chtěli bychom pořídit vaše prádlo. Poradíte mi s výběrem?

Nedoporučujeme kombinaci jednorázových plen a našich výrobků! Pokud je dítě zvyklé na jednorázové pleny, boxerky by byly v zadržení moči nedostačující. Boxerky zn.KidDream jsou prioritně určeny dětem, které se hodně snaží se v noci nepomočit, ale občas se „nepodaří“. V žádném případě nenahrazují klasické jednorázové plenky, které zadrží více tekutiny (mění tekutinu na gel). Naše boxerky jsou vybaveny savou vrstvou, ale pokud se ještě dítě pomočuje vícekrát za noc, může se stát, že savá vrstva nebude dostačovat. Aby savá vrstva zvládla pomočení dětí, je nezbytné minimalizovat tvorbu moči v noci; a to striktním dodržováním enuretického režimu (rady a tipy najdete na internetu i v odkazech na našich internetových stránkách).

Rada na závěr

Nákup speciálního prádla zn. KidDream doporučujeme s dětmi, zvláště s těmi staršími, předem pečlivě probrat. Situace kolem nočního pomočování je stresující jak pro rodiče, tak i pro děti. Děti by měly vědět o možnosti nákupu tohoto prádla, případně se zapojit do jeho výběru. Pokud nákup s dětmi na rovinu proberete, vyhnete se případnému nepochopení a negativní reakci z jejich strany.